Людина за бортом!
Людина за бортом!
Падіння з надувного човна трапляється з багатьма рибалками і відпочиваючими з різних причин: зіткнення з предметами у воді, втрата рівноваги, ковзання, при спробах піймати випав предмет з човна і навіть сечовипускання. Щоб уникнути цього, пам'ятайте про обставини, які роблять випадання більш імовірним. Аварії трапляються, проте, ось що потрібно враховувати, якщо Ви все ж випали за борт з невеликого човна.
Заходи обережності, якщо Ви впадете з човна:
- Вчитися плавати.
Якщо Вам зручно перебувати у воді, у Вас менше шансів запанікувати, якщо Ви несподівано впадете з човна. - У Вас і у Всіх пасажирів, навіть невеликий надувний човен ПВХ, повинні бути одягнені страхувальні жилети. Яким би Ви не були «великим плавцем», Ви повинні розуміти, що в деяких ситуаціях Ви можете виявитися безсилими проти водної стихії. Найчастіше, це буває при отриманні травми, а також відомо чимало випадків, коли від холодної води просто «зводить» ногу або руку, і до дна може піти навіть професійний плавець. Загалом, в будь-якому разі, якщо Ви вирішили відправитися на рибалку, сплав по річці, або які-небудь інші види активності на водоймах, незалежно від ступеня володіння плаванням, краще убезпечити себе за допомогою рятувального жилета. Як правильно одягти жилет: Щоб правильно одягнути та застебнути страхувальних жилет, почніть з того, що розташуйте його посередині навколо тулуба. Спочатку, закріпіть нижню пряжку і застебніть блискавку на передній панелі (якщо є блискавка). Для рятувальних жилетів, які мають більше пряжок вздовж тулуба, продовжуйте рухатися знизу вгору, а потім затягуйте в тому ж порядку. Плечові ремені (якщо є) повинні бути останньою частиною рятувального (страхувального) жилета, який потрібно відрегулювати. Ви можете перевірити придатність свого рятувального жилета, помістивши великі пальці під погони (плечики) і натиснувши вгору. Рятувальний (страхувальний) жилет повинен залишатися на місці, якщо він правильно встановлений.
- Промокнути повністю одягненим.
Одна справа бути у воді, коли ти носиш купальний костюм. Швидше за все, якщо Ви приїхали на риболовлю, Ви будете носити одяг і взуття. Важко плавати у взутті, важче в чоботях, а також у важкій мокрому одязі, яка обтяжує Вас. Якщо Ви коли-небудь прыгнете в басейн або влітку у водойму з одягненою рибальського одягом, у Вас буде краще уявлення про те, яке це. Ще потренуйтеся влітку повертатися в надувний човен з повністю мокрим одягом. - Потрапити у воду в рятувальному або страховочном жилеті.
Мало хто коли-небудь практикував плавання в страховочном жилеті, повністю одягненим або не одягненим, щоб переконатися, що воно підходить і може рухатися в ньому. Звичайно, Ви і Всі пасажири в човні зобов'язані його носити на вимогу ГІМС (Державна інспекція по маломірних суден), коли Ви виходите на воду. Забратися в човен з надітим страхувальним (рятувальним) жилетом сильно відрізняється від того, як без жилета або одягу. Тому в теплу погоду, то ж рекомендуємо потренуватися. - Зберігайте змінний одяг на березі (на базі або в машині) на випадок, якщо Ви або хтось інший намокните, коли повітря або вода холодні.
Це може допомогти запобігти або протидіяти переохолодження. - Будьте особливо обережні після настання темряви, коли Ви можете легко дезорієнтувати і погано бачити. Під час року, коли швидко темніє, навіть на невеликий надувному човні краще мати навігаційні вогні.
- Не нахиляйтеся над бортом човна, щоб помочитися, якщо Ви не вмієте плавати або вода холодна. Замість цього, використовуйте відро, якщо до берега дуже далеко.
- Скиньте свої черевики або чоботи, якщо вам потрібно доплисти до човна або з берега. У взутті важко плавати, і вона будуть тягнути Вас вниз.
- Зупиніть рухому човен негайно. Якщо людина, що знаходиться у воді, не може дістатися до човна, маневруйте, наближаючись з навітряного боку і утримуючи людини у воді подалі від човнового мотора.
- Якщо не виходить залізти в човен, то просто тримайтеся за надувний човен (за леерный трос вздовж борту човна ПВХ), поки Ваш супутник повільно сманеврирует на мілководдя або на березі.
- В глибокій воді або далеко від берега рекомендується мати на надувному човні ПВХ трап (сходи), особливо, якщо Ви один у човні або Ви або Ваші супутники у відмінній фізичній формі.
-
Водієві моторної надувного човна ПВХ або RIB необхідно надіти на зап'ясті так званий аварійний шнурок (чеку), який повинен бути з'єднаний з тумблером аварійного відключення мотора.
-
На випадок порізу або проколу надувного човна завжди беріть в човен при виході на воду механічний насос і ремкомплект.
-
У будь-моторному човні ПВХ завжди повинні бути весла (на випадок поломки мотора і ,в разі необхідності, що б підтягнути випав предмет або простягнути людині).
-
Не рекомендується вживати алкоголь під час водної подорожі. У нетверезого людини порушується реакція і пропадає відчуття небезпеки. Все це може призвести до нещасного закінченню обставин.
Основна причина виникнення трагедій на воді - це паніка. Ніколи і ні при яких умовах не піддавайтеся паніці!
Якщо людина тоне:
- киньте потерпілому рятувальний круг чи будь-якої іншої плаваючий предмет (порожня пластикова баклажка або надувна подушка) і постарайтеся покликати допомогу;
- добираючись до потопаючого вплав людини, врахуйте протягом річки;
- якщо потопаючий за якихось причин не може контролювати свої дії, підпливіть ззаду до нього, постарайтеся акуратно захопити його за голову або під руку, переверніть горілиць, пливіть на човні або буксируйте до берега;
- надайте долікарську допомогу, ліквідуйте кисневу недостатність, застосувавши реанімаційні заходи.
Вирушаючи в плавання, не зайвим буде попередити про це своїх знайомих або родичів, щоб вони були в курсі Вашої подорожі. Варто завчасно дізнатися телефони служби порятунку і прогноз погоди.
Дивіться відео "Як перевернути човен і вижити!":
Пам'ятайте: виконання правил поведінки на воді — запорука вашої безпеки! Бережіть себе і своїх близьких!
Аква Крузер - Ваш комфорт на воді!
- Ідеальні аксесуари для надувних човнів ПВХ: підвищуємо комфорт та безпеку на водіВодні пригоди на надувних човнах ПВХ можуть бути неймовірно веселими та захоплюючими. Однак, щоб повністю насолодитися своїм плаванням, важливо забезпечити комфорт та безпеку на воді. У цій статті ми розглянемо декілька ідеальних аксесуарів, які допоможуть підвищити рівень комфорту та безпеки під час використання надувних човнів ПВХ.Повна версія статті
- Захист днища та транцю надувного човна ПВХ: переваги та встановлення своїми рукамиПосилення надувних човнів ПВХ: переваги та встановлення захисту Дізнайтеся про переваги посилених надувних човнів ПВХ на воді, таких як підвищена стійкість до стирання, розширення акваторії використання та збільшення терміну служби. Стаття також пропонує посібник зі встановлення протекторних стрічок ПВХ для захисту Вашого човна. Дізнайтеся, як самостійно наклеїти захисну стрічку та які матеріали Вам знадобляться для цього процесу. Насолоджуйтесь її перевагами на воді довгі роки.Повна версія статті